Confidence

Alessio Pennasilico

Temat: Bakeca.it DDoS: How evil forces have been defeated.

Bio:
Alessio L.R. Pennasilico, a.k.a. mayhem, 30 letni, żyjący i pracujący w Weronie (Włochy) jak Security Evangelist dla firmy Alba S.T. s.r.l..

Jego prywatne i zawodowe zainteresowania skupiają się na bezpieczeństwie informacji z naciskiem na błędy bezpieczeństwa, OpenSource oraz prawo elektroniczne. Z tego powodu jest członkiem wielu niezależnych organizacji takich, jak AIPSI(ISSA Italian chapter), AIP, CLUSIT, Italian Linux Society, OpenBeer, VoIPSA, Metro Olografix, Sikurezza.org, ISAC-IT, Recursiva.org, Thawte, ISECOM’s Hacker’s Profiling Project (HPP), Critical Infrastructures Security Test and Analysis Lab (CrISTAL) i wiele LUG’ów.

Zwykle jest zapraszany jako prelegent na wiele międzynarodowych imprez jak IT Underground, Hack in the Box, CCC, Confidence, SMAU, Infosecurity, E-privacy, Linux Day, OpenCon, OpenEXP, ESC oraz włoskie HackMeeting. Alessio dodatkowo prowadzi warsztaty w szkołach średnich i na uniwersytetach z tematem uświadamiania kultury korzystania z nowych technologii.

Abstrakt:
Ataki DDoS stają się coraz popularniejsze. Firmy, jednostki rządowe - każdy może zostać poszkodowany, a najczęstszym problemem jest łagodzenie ataku. Sondy nie zawsze są możliwe do zastosowania ,a ich cena jest wysoka. Podczas prezentacji zostanie omówione jak mała firma (do 100 osób) może stać się celem skomplikowanego ataku.